Najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci

Najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci

Dla młodych rodziców niezwykle istotną kwestią jest zapewnienie ich dziecku maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Również w trakcie podróży samochodem, należy pamiętać o zachowaniu wszelkich możliwych i dostępnych metod zapewnienia dziecku komfortu i bezpieczeństwa. Dlatego też niezbędnym wydatkiem jest zakup fotelika samochodowego dla dzieci. Obecnie na rynku funkcjonuje wielu polskich i zagranicznych producentów, którzy oferują rodzicom swoje foteliki. Ważne, aby były to najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci?

Przede wszystkim, należy zawsze kupować fotelik nowy. Ma on bowiem swoją żywotność, która zazwyczaj wynosi około pięciu lat. Na każdym foteliku można znaleźć datę dopuszczenia go do sprzedaży. Powinna znajdować się ona na czerwonej naklejce pod spodem. Ewentualnie, można zdecydować się na zakup fotelika od rodziny lub przyjaciół, jeżeli mamy całkowitą pewność, że fotelik nie brał udziału w żadnym wypadku drogowym, ani stłuczce. Taki powinien mieć przecięte przez ratownika medycznego pasy, chociaż w Polsce nie wszyscy to praktykują. Nie wolno kupować fotelika bez pasów. Wszystkie foteliki samochodowe dopuszczone do produkcji poddawane są obecnie testom zderzeniowym ADAC. Najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci powinny uzyskać w tych testach cztery lub pięć gwiazdek. Z pewnością jest to sprzęt bezpieczny, który można wybrać dla swojego dziecka. Należy jednak pamiętać o tym, że testy te odbywają się w jednej marce samochodu i przy konkretnej prędkości. Fotelik może więc zachowywać się inaczej w przypadku innego rodzaju pojazdu. Na pewno jednak nie powinno się kupować fotelików objętych jedną lub dwiema gwiazdkami bezpieczeństwa w tych testach.

Na zakupy z dzieckiem i samochodem – najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci

Eksperci zalecają, aby po fotelik samochodowy udać się z dzieckiem i samochodem. Mowa oczywiście o foteliku następnym, dla większego dziecka. Przy tym pierwszym, konieczny jest jedynie samochód. Nie każdy fotelik samochodowy będzie bowiem pasował do wszystkich modeli aut. Można być później zaskoczonym podczas jego montażu. Najlepiej więc fotelik wpiąć i sprawdzić, ile pozostaje miejsca. Najlepsze foteliki samochodowe powinny pasować do większości samochodów, jakie pojawiają się na naszych drogach. Obecnie razem z fotelikiem można bez problemu kupić również bazę, którą montuje się na stałe na kanapie lub fotelu samochodowym i później fotelik jedynie przyczepia się do bazy. Jest to znacznym ułatwieniem, ponieważ nie trzeba za każdym razem majstrować przy foteliku i zapinać go pasami. Większość rodziców wybiera tę właśnie opcję dla swoich pociech.