Wózki spacerowe

Wózki spacerowe

Wózek to przyjaciel każdej mamy, która dzięki niemu ma możliwość wybrania się na spacer ze swoim maleństwem. Większość rodziców w szczególności docenia moment, kiedy mogą dziecko przełożyć już z ciężkiej i głębokiej gondoli. Czyli do tak zwanej spacerówki, która jest lżejsza i wygodniejsza. Zazwyczaj taka możliwość pojawia się u półrocznego dziecka, chociaż niekiedy konieczne jest to szybciej, z uwagi na większy rozmiar malucha lub na jego wagę. Bardzo ważne jest, aby wybierać wózki spacerowe dla dzieci dobrej jakości. O ile gondolę można z powodzeniem odkupić od znajomych, w przypadku spacerówki warto zdecydować się na większy wydatek finansowy i zapewnić sobie oraz swojemu dziecku odpowiedni komfort.

Wózki spacerowe dla dzieci w sklepach internetowych

Obecnie w sklepach i w Internecie można znaleźć szeroki wybór wózków standardowych oraz wielofunkcyjnych. Osoby, które decydują się na osobne wózki spacerowe dla dzieci, powinny zwrócić przede wszystkim uwagę na wagę takiego wózka oraz na rodzaj opon, jakie w nich zastosowano. W przypadku warunków miejskich, wózki spacerowe dla dzieci nie muszą posiadać specjalnych kółek, jednak należy pamiętać o tym, że często wybieramy się z maluchem do lasu, czy parku, gdzie nawierzchnia na ścieżkach bywa już nieco inna. Najlepiej wybrać więc model, który ma opony pompowane wyższej jakości. Nie wolno zapominać też o nożnym hamulcu, który powinien znajdować się w zasięgu ruchów nogi rodzica. Z takiego hamulca warto korzystać nie tylko wtedy, kiedy wózek zostawiamy w miejscu, ale również kiedy stajemy przed przejściem dla pieszych. W znaczący sposób podnosi to poziom bezpieczeństwa dziecka, ponieważ niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, która może doprowadzić do nieszczęśliwego zdarzenia.

Nie tylko wózki spacerowe dla dzieci

Wózki spacerowe dla dzieci posiadają dzisiaj również szereg ciekawych gadżetów i dodatków, które najczęściej wliczone są już w cenę. Można więc liczyć na parasolkę, moskitierę, folię ochronną przed deszczem, torbę dla mamy, czy też specjalne miejsce na kubek z ciepłym napojem. Dzięki tym rozwiązaniom spacer z maluchem staje się jeszcze przyjemniejszy i znacznie bardziej komfortowy. Można też liczyć na naprawdę ładne i modne modele w sklepach. Większość firm oferuje możliwość wyboru koloru wózka, ale również jego ramy i rączek. Wózek można w pełni spersonalizować i dostosować go do swoich potrzeb, bez żadnej dodatkowej opłaty. Większość osób wózki spacerowe dla dzieci kupuje obecnie przez Internet, ponieważ można liczyć na najbardziej rozsądne ceny, często zbliżone do cen samych producentów. Warto jednak najpierw taki wózek zobaczyć naocznie i dotknąć go oraz przymierzyć, na przykład do bagażnika swojego samochodu.