Wózki wielofunkcyjne dla dzieci

Wózki wielofunkcyjne dla dzieci

Wózek to jeden z najważniejszych i największych zakupów, jakie muszą poczynić młodzi rodzice oczekujący na swojego potomka. Pierwszy wózek, głęboka gondola, powinna wystarczyć maluchowi na około pół roku jego życia. Następnie przychodzi już pora na spacerówkę, którą dziecko cieszy się znacznie dłużej. Aby uniknąć ponoszenia kosztów po raz kolejny przez rodziców, wielu producentów wózków oferuje możliwość zakupu wózków wielofunkcyjnych dla najmłodszych.

Wózki wielofunkcyjne dla dzieci 2 w 1

Podstawowy model to po prostu wózki 2 w 1. Rodzice zakupują bazę, na której trzyma się wózek, a do niego element gondoli oraz oddzielną spacerówkę. Wózki te są niezwykle popularne, ponieważ okazują się być nieco tańsze. Poza tym, wielu rodziców twierdzi, że wózek jest niezwykle łatwy w montażu i nawet niewielkich rozmiarów kobieta nie powinna mieć najmniejszego problemu z demontażem i montażem jego elementów. Większość czynności wymaga naciśnięcia zaledwie jednego przycisku. Oczywiście, rodzice mają możliwość wyboru koloru wózka oraz dodatków. Najczęściej dołącza się do niego parasolkę, moskitierę, folię ochronną lub torbę dla mamy na gadżety malucha.

Wózki wielofunkcyjne dla dzieci 3 w 1

Coraz większą popularnością cieszą się również wózki 3 w 1. Jaka jest różnica pomiędzy nimi a tymi składającymi się z gondoli i spacerówki? Jest to po prostu fotelik samochodowy. Istnieje oczywiście możliwość wyboru odpowiedniego fotelika dla siebie, ze względu na jego rozmiar i bezpieczeństwo. Poza tym, taki fotelik można też wpiąć w podstawę wózka, aby nie musieć go nosić z samochodu do domu. Znacznie ułatwia to funkcjonowanie, w szczególności kiedy dziecko waży już kilka kilogramów i mamie ciężko jest je nosić razem z fotelikiem. Większość rodziców decyduje się na tę opcję, ponieważ jest ona tańsza, niż kupowanie wszystkich elementów osobno.

Wózki wielofunkcyjne dla dzieci 4 w 1

W większości sklepów oferujących wózki wielofunkcyjne dla dzieci, można też spotkać rozwiązanie, które poza gondolą, spacerówką i fotelikiem samochodowym, oferuje również specjalną bazę, którą montuje się w samochodzie. Dzięki takiej bazie, nie ma konieczności każdorazowo wypinać i wpinać fotelika do samochodu. Baza pozostaje na stałe wpięta w fotelu i można fotelik zamontować w przeciągu kilku sekund. Takie wózki wielofunkcyjne dla dzieci oferowane są przez nasze polskie firmy, ale również przez zagranicznych producentów. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ pozwala ono na spore oszczędności. Trzeba jednak szykować się i tak na wydatek rzędu od półtora do trzech tysięcy złotych, w zależności od wybranego modelu wózka oraz dodatków, jakie oferuje producent.